Novinky
Novinky
4.2.2011 11:24
Do sekce canisterapie je vložen nový velice kvalitní odborný článek o oboru jako takovém. Nezapomeňte, že podle autorského zákona je pouze na čtení:-)
26.8.2010 15:52
A na druhou stranu hlásíme, že jsou do výcviku zařazeni noví psi, takže kdo uvažujete o novém členu rodiny, neváhejte nás kontaktovat nejlépe e-mailem též!
11.4.2010 15:34
Konečně vloženo se zpožděním další video. Pokud Vás zajímá, jak vypadá kompletní program hiporehabilitace v podání U rozcestí, naleznete ho v článku Hledání ztracených vánoc!
1.10.2009 14:30
U rozcestí se přestěhovalo! Nová adresa: 54442 Choustníkovo Hradiště 114.
24.11.2008 20:54
Blíží se předání docvičené feny FCR Ayashee, dne 4.12.08 v Polici nad Metují. Srdečně Vás na něj zveme!
Náhodný obrázek
Předávání
Nové články
22.04.10 21:50
Zlatá...
Přihláška: Tímto se závazně přihlašuji/jeme na víkendový pobyt pro rodiny s dětmi...
18.03.10 13:12
Hana Grundmannová
Univerzita Hradec Králové - pedagogická fakulta učitelství pro 1.stupeň ZŠ + státní zkouška ze...
19.12.08 12:46
Putování se skřítkem...
Muzikoreportáž z MC MaMiNa: ... pozor, už je slabounce slyšet z dálky - zní trochu jako...
25.10.08 00:01
Co se vlastně skrývá...
Psi jsou předáváni klientům darem. Jsou plně hrazeni Vašimi sponzorskými příspěvky. Než je pes...
24.10.08 21:08
Ayashee Sunny Grimm
Ayashee Sunny Grimm byla slavnostně předána ve čtvrtek 4.12. od 14.30hod v Kolárově divadle v...
» U rozcestí » P-R program » Muzikoterapie » Zlatá brána-info,přihláška

Zlatá brána-info,přihláška

Přihláška:

Tímto se závazně přihlašuji/jeme na víkendový pobyt pro rodiny s dětmi „Bylo nebylo – Zlatá brána otevřená“ ve dnech: 21. - 23. května března 2010 na Padmafarmě v Bělé u Jevíčka.

Jména účastníků:

dospělí..................................

........................................................

děti a jejich věk..............................................

........................................................

.....................................................

bydliště: ………………………………………

telefon: ………………………………………

e-mail: ………………………………………

Nevratnou zálohu 600,- dospělí, 400,- dítě Kč jsem uhradil/a dne: ............................. bankovním příkazem na účet číslo:222390921/0300 zpráva pro příjemce: jméno účastníka a datum semináře. Zálohu je třeba zaplatit nejpozději do 14. 5. 2010. Doplacení částky na účet nebo na místě. Pokud byste nemohli dorazit, můžete za sebe poslat náhradníky.


Ubytování možnost vzít s sebou vlastní postýlku, spaní ve vlastním spacáku – lůžkoviny.

prostory info: www.padmafarma.cz

Zaškrtněte, jaké ubytování upřednostňujete:

O Srub - zejména pro nejmeší účastníky (miminka, děti do 3 let a rodina, 3 až 4 pokoje, cca 10 míst)

O Hlavní budova - 3 místnosti s matracemi

V případě, že máte Vy nebo Vaše dítě dietu, speciální stravovací požadavky, informujte nás.


Jsem/jsme si vědom/i , že se jedná se o prožitkový a relaxační víkend, který nenahrazuje speciálně pedagogickou či psychologickou intervenci. Rodiče jsou plně zodpovědni za své děti během celého pobytu.

Jméno/podpis: ..............................................

V …………………………………………… dne …………………………


Vyplněnou přihlášku zašlete na adresu Štěpánka Skuhrovcová, Povltavská 89/28, Praha 8, 182 00, nebo e-mailem na: bylo_nebylo@centrum.cz. V případě e-mailové přihlášky je pro nás zaplacení zálohy podpisem.

Jak jsem se o semináři dozvěděl/a: O pozvánka e-mailem O internet O leták O doporučení O jinak ................................

O lektorkách

 

O Štěpánce Skuhrovcové

Každý z nás je umělcem svého života.“ „Hudba je radost.“

Hlas je náš přirozený nástroj k projevování se a vyjadřování nás samých. Jeho rezonance v těle nás léčí, otvírá naše srdce, zklidňuje mysl a přináší nám radost. V hudebních kurzech s dětmi a v práci s hlasem (projekt HLAS V NÁS) spojuji prvky zejména anthroposofické muzikoterapie, principy jógy a waldorfské pedagogiky. Zpívání a zvuky podporují v těhotenství a po narození miminka vědomé intuitivní spojení mezi maminkou (tatínkem, dalšími blízkými) a dítětem. Jejich blízkost, otevřenost, pochopení a propojení. Je to výzva ke společnému sladění, sdílení, tvoření skrze hudbu, pro radost a pro pohlazení duše.

Jsem absolventkou Filozofické fakulty na Univerzitě v Pardubicích, obor religionistika se zaměřením na indická náboženství a sánskrt. Studovala jsem pedagogiku a vychovatelství pro děti od 2 do 10 let na Svatojánské Koleji ve Svatém Janu pod Skalou.

Intenzivně jsem studovala a působila jako lektorka a koordinátorka kurzů Hudební školy Yamaha v Praze, v Příbrami a Dobříši, hudebních programů pro děti od 4 měsíců do 6 let a výuky flétny a kytary. Ve spolupráci s MC Dobříšek v Dobříši jsem pořádala týdenní letní hudební kurzy pro rodiče s dětmi. 6 let hlídám aktivně děti (při seminářích a workshopech, individuálně, pravidelně i dlouhodobě).

Účastnila jsem se cyklu seminářů Anthroposofické muzikoterapie vedený Josefem Krčkem (dříve škola Musica Humana). V kruhu studentek tohoto cyklu pokračuji ve sdílení expresivních terapií. Nyní studuji seminář waldorfské pedagogiky pro mateřské školy. V A centru (Karlín) působím jako lektroka hudebních kurzů „Zvoneček“. Spolupracuji se Školičkou Domeček (Dejvice) a centrem Paraple (Malešice- pomáhá vozíčkářům po poranění míchy najít cestu dál). Spolutvořím spolu s Evou Marvanovou cyklus víkendů a letní pobyty pro rodiny s dětmi.


O Evě Marvanové

Nic nedrž pevně, budiž bez lpění. Ať vlídné lásky proud. Nerušen mlže plout.

Každého dosáhnout smí jeho vlnění“

Umění a tvorba jsou pro mne přístupem k životu. Tanec, hudba a výtvarno mohou být způsobem jak navázat kontakt s tvůrčí silou, umělcem v sobě. Způsobem, jak se krůček po krůčku učit přistupovat tvořivě ke všemu co přichází.

Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu se zaměřením Výchovná a humanitární činnost, kde jsem se věnovala výtvarné a dramatické výchově, z nichž obou jsem později složila maturitní zkoušku. Již od dětství ze srdce ráda tančím, maluji a obzvlášť ráda si hraji (to nejraději a ještě stále). Lásku k hudbě a zpěvu jsem si musela najít sama - navzdory školní výuce hudební výchovy, ale o to silnější vztah jsem si teď ke znění v různých formách vytvořila. Vyrůstala jsem v přírodě jižních čech, Šumavy a „České Kanady“ žít s přírodou v rytmu roku považuji za nutnost a přirozenost. Na střední škole jsem pracovala dlouhou dobu v dětském oddíle, poznala jsem svět dětských domovů, ústavů ale i center ekologické výchovy a chráněných dílen a bydlení. Po střední škole jsem odešla z jižních čech do Prahy studovat Psychologii a Speciální pedagogiku na Pedagogickou fakultu UK.

V současnosti studuji Psychologii a Žurnalistiku na Fakultě sociálních studií v Brně. Během studia jsem pracovala jako čajovnice i asistentka celorepublikového projektu a již 4 roky pracuji na Lince Bezpečí (v souvislosti s tímto zaměstnáním jsem absolvovala výcvik v telefonické krizové intervenci). Nyní jsem „tetou“ učitelkou ve waldorfské mateřské škole a studuji seminář pro učitelky waldorfských mateřských škol. Kromě jiného jsem absolvovala dvouletý výcvik Edukační muzikoterapie, víkendová setkání muzikoterapie s Josefem Krčkem a kurz s Jiřinou Prekopovou o pevném objetí jako životní cestě – Obnova lásky v rodině. Tento přístup k životu je mou každodenní výzvou i podporou...ačkoli k němu, stějně jako ke všemu, přistupuji tvořivě.

Publikováno: 22.4.10 21:50 | Autor: Milada Macháčková | Kategorie: Muzikoterapie