Novinky
Novinky
4.2.2011 11:24
Do sekce canisterapie je vložen nový velice kvalitní odborný článek o oboru jako takovém. Nezapomeňte, že podle autorského zákona je pouze na čtení:-)
26.8.2010 15:52
A na druhou stranu hlásíme, že jsou do výcviku zařazeni noví psi, takže kdo uvažujete o novém členu rodiny, neváhejte nás kontaktovat nejlépe e-mailem též!
11.4.2010 15:34
Konečně vloženo se zpožděním další video. Pokud Vás zajímá, jak vypadá kompletní program hiporehabilitace v podání U rozcestí, naleznete ho v článku Hledání ztracených vánoc!
1.10.2009 14:30
U rozcestí se přestěhovalo! Nová adresa: 54442 Choustníkovo Hradiště 114.
24.11.2008 20:54
Blíží se předání docvičené feny FCR Ayashee, dne 4.12.08 v Polici nad Metují. Srdečně Vás na něj zveme!
Náhodný obrázek
Obyvatelé minifarmy
Nové články
22.04.10 21:50
Zlatá...
Přihláška: Tímto se závazně přihlašuji/jeme na víkendový pobyt pro rodiny s dětmi...
18.03.10 13:12
Hana Grundmannová
Univerzita Hradec Králové - pedagogická fakulta učitelství pro 1.stupeň ZŠ + státní zkouška ze...
19.12.08 12:46
Putování se skřítkem...
Muzikoreportáž z MC MaMiNa: ... pozor, už je slabounce slyšet z dálky - zní trochu jako...
25.10.08 00:01
Co se vlastně skrývá...
Psi jsou předáváni klientům darem. Jsou plně hrazeni Vašimi sponzorskými příspěvky. Než je pes...
24.10.08 21:08
Ayashee Sunny Grimm
Ayashee Sunny Grimm byla slavnostně předána ve čtvrtek 4.12. od 14.30hod v Kolárově divadle v...
» U rozcestí » Canisterapie » Testování povah psů » Testování - konečně fotoreportáž

Testování - konečně fotoreportáž

Druhá místnost - reakce na ležící osobu s piškotem v ústech
Jelikož jsem se letos jela na testy povah dívat pouze jako pasivní divák, konečně jsem si nezapomněla nabít baterky do fotoaparátu a sestavila jsem pro Vás krátkou fotoreportáž. Z obrázků si přece jen člověk dokáže představit více než z pouhého povídání.

Zkoušky probíhaly v podstatě skoro stejně jako každý rok. V osm hodin byla přejímka pejsků, kdy paní veterinářka kontrolovala očkovací průkazy a v devět akce vypukla. Bylo přihlášeno 15 pejsků na testování, na řadu přicházeli postupně, trasa trvala asi 15min.

Vstupní konrolaPřijíždí vozíčkář

Psovod s pejskem vešli do zařízení, kde je čekala posuzující paní Tichá v bílém plášti. Nasimulovala krátkou veterinární prohlídku, pejska prohmatala, prohlédla mu zuby a ohladila ho. Následoval adrenalinový kontakt s vozíčkářem, který za roztodivného halekání psa chytal za hlavu, mačkal a foukal mu do obličeje.

Pokračovalo se nastoupení do výtahu i s tím hrůzostrašným vozíčkářem a posuzující a výjezd do prvního patra.

Pokračujeme výtahem do prvního patraPokračujeme výtahem do prvního patraZ prvního patra po schodech dolů, zkouška chůze na vodítku
Z prvního patra se šlo zpět po schodech, pejska vedla na vodítku paní Tichá a zkoušela jeho ovladatelnost pro cizí osobu. Hned poté se přechízelo do první místnosti, kde byla zkoušena reakce na padající věci. Kolem psů se ze stolu skutálela tamburína, dřívka a ještě další cinkátka. Setkání bylo zakončeno kontaktem s dalším výcvikářek, který psa pohladil a zvedl podle možností na klín.

První místnost s tamburínou a zvedáním na klínPrvní místnost s tamburínou a zvedáním na klín 
Následovala další místnost, kde se pes setkal s ležící osobou na matraci, která měla v ústech piškot. Pes měl za úkol si ho opatrně vzít a při dalším kontaktu byl pomačkán a pomazlen.

Druhá místnost - reakce na ležící osobu s piškotem v ústechDruhá místnost - reakce na ležící osobu s piškotem v ústech

Předposlední a nejhorší disciplínou bylo navštívění tělocvičny. Tato záležitost je již několik let kamenem úrazu. I když se tam v podstatě neděje nic hrozného a podle mého několikanásobného zážitku z posledních let je na psy kladen menší nárok, i dnes jich bylo hodně vyřazeno.

Poslední úkol - trůzostrašná tělocvična, kámen úrazuUž se to na nás valí...Zachraň se kdo můžeš..

Při vstupu do tělocvičky ke psu vyrazí obrovský (a to doslova:-)) muž o berlích a haleká na přivítanou. Dnes na psy ani nehrozil, pouze před ně položil berle. Poté následoval hod PET flaškou plnou kamínků směrem ke psu a nakonec se tělocvičnou začaly kutálet velké rehabilitační míče. To byla ta nejhorší část. Pak se už jen zkoumala reakce psa po odeznění nepříjemného zážitku a setkání bylo zakončeno pomazlením skupinkou osob a panem "velkým".

Letí berle a flaška s kamínkyKutálející se míčePomazlení a pomačkání

Po odchodu z tělocvičny následovalo krátké odložení na chodbě a následní zhodnocení celého testování paní Tichou v hale, kde se začínalo. Opět měla, doplňována ostatními rozhodčími, velice zasvěčený a kvalitní výklad, ke kterému nemohl mít nikdo výhrady.
A zhodnocení dnešní akce? Kdo nezažije, nepochopí:-) A zde to platí dvojnásobek. Ačkoliv testy třeba nevypadají příliš náročně, pro psy opravdu velice náročné jsou a mnozí z nich je nikdy nebudou moci absolvovat. Ale kvalitní canisterapeut s vyrovnanou nervovou soustavou, pro kterého budou hračka, by měl být naším cílem.
Publikováno: 19.10.08 16:09 | Autor: Milada Macháčková | Kategorie: Testování povah psů
| Připojená galerie: Testování povah CT psů - SVOPAP | Diskuze k článku (1)