Novinky
Novinky
4.2.2011 11:24
Do sekce canisterapie je vložen nový velice kvalitní odborný článek o oboru jako takovém. Nezapomeňte, že podle autorského zákona je pouze na čtení:-)
26.8.2010 15:52
A na druhou stranu hlásíme, že jsou do výcviku zařazeni noví psi, takže kdo uvažujete o novém členu rodiny, neváhejte nás kontaktovat nejlépe e-mailem též!
11.4.2010 15:34
Konečně vloženo se zpožděním další video. Pokud Vás zajímá, jak vypadá kompletní program hiporehabilitace v podání U rozcestí, naleznete ho v článku Hledání ztracených vánoc!
1.10.2009 14:30
U rozcestí se přestěhovalo! Nová adresa: 54442 Choustníkovo Hradiště 114.
24.11.2008 20:54
Blíží se předání docvičené feny FCR Ayashee, dne 4.12.08 v Polici nad Metují. Srdečně Vás na něj zveme!
Náhodný obrázek
Procvičování jemné motoriky
Nové články
22.04.10 21:50
Zlatá...
Přihláška: Tímto se závazně přihlašuji/jeme na víkendový pobyt pro rodiny s dětmi...
18.03.10 13:12
Hana Grundmannová
Univerzita Hradec Králové - pedagogická fakulta učitelství pro 1.stupeň ZŠ + státní zkouška ze...
19.12.08 12:46
Putování se skřítkem...
Muzikoreportáž z MC MaMiNa: ... pozor, už je slabounce slyšet z dálky - zní trochu jako...
25.10.08 00:01
Co se vlastně skrývá...
Psi jsou předáváni klientům darem. Jsou plně hrazeni Vašimi sponzorskými příspěvky. Než je pes...
24.10.08 21:08
Ayashee Sunny Grimm
Ayashee Sunny Grimm byla slavnostně předána ve čtvrtek 4.12. od 14.30hod v Kolárově divadle v...
» U rozcestí » P-R program » Arteterapie » Svět strašidel, aneb strašidla zvaná pejsková

Svět strašidel, aneb strašidla zvaná pejsková

Arteterapeutické techniky formou řízené dílny na podporu komplexní stimulace všech smyslových receptorů spojené vytvářením adekvátního výtvarného výstupu.

Děti byli opět rozděleny do dvou skupin, aby bylo možné se jim maximálně věnovat podle potřeb. Bylo připraveno mnoho alternativ, jakým způsobem program směřovat a záleželo na malých návštěvnících, o co budou mít zájem.

Na rozehřátí se děti seznámily a ohmataly si různé materiály. V první fázi byly ukryté v různých nádobách a nejprve bylo nutné zjistit, jaký že to vydávají zvuk. V další fázi se do nádoby strčila ta statečnější ruka a hádali jsme, co že se tam skrývá. Jak to znělo? Jaké to bylo na dotek? Jak to voní? Některé z dětí chtěly pokračovat a tak se seznámily s tzv. „inteligentní plastelínou“, která mění barvu na základě teploty, zvláštně voní a ještě podivněji se tváří, když jí člověk mačká v dlani. Pokud někomu hmatání stačilo, dostal za úkol připravovat pomůcky na další práci. 

Arte - náčiní na sahání:-)

Chvíle zklidnění a relaxace formou povídky o psích strašidlech. Orofaciální stimulace, napodobování zvuků, trénink krátkodobé paměti a audiokompetencí. Řízená dílna, zařazeno malování a odbourávání strachu ze špíny.

Na prostěradlo jsme namalovali obrys psího strašidla. Pak si každý vytvořil kuličku z alobalu a namáčel jí do připravených kelímků s naředěnými barvami. Bylo nutné tam ponořit celou ruku a posléze poslat kuličku po připraveném prostěradlu. Psí strašidlo tak získalo slušivé skvrny a děti trénovali koordinaci, kooperaci a relaxovaly při výběru vhodných barev. Po dokončení jsme společně všechno uklidili a následovala soutěž o nejlepšího hádače, ve které nám pomáhali i rodiče. Tentokrát se zapojil nemalou měrou nosík a bylo nutné hádat, co se skrývá v mističce za koření. A jak poté bylinky vhodně využít? Vždyť psí strašidlo určitě i nějak voní!

 Arte a pejsci Arte - náčiní na čichání:-) Arte - voňavé psí strašidlo

Na připravený velký balicí papír byla nanesena klovatina, do které jsme sypali jednotlivé druhy koření a dělali tak psímu strašidlu kožíšek. Pak následovalo dodělání trávy a sluníčka z krepového papíru a hurá, vystavit nové výtvory

 Arte - psí strašidlo je hotové!

Použité techniky:

-           malba na prostěradlo (tempery)
-           namáčení materiálů v barvě
-           rozsypané přírodní materiály v nádobkách otevřených – poznávání hmat, čich, i v uzavřených – sluchové stimuly
-           rozsypané koření v miskách
-           malba klovatinou
-           trénink úchopů  - sypání koření
-           umělé hmatové stimulanty (míčky, mačkadla, ...)
-           hmatový masážní koberec, poznávání ploskami nohou, co se pod ním skrývá
-           aj.

Publikováno: 3.2.08 15:33 | Autor: Milada Macháčková | Kategorie: Arteterapie
| Připojená galerie: Arteterapie