Novinky
Novinky
4.2.2011 11:24
Do sekce canisterapie je vložen nový velice kvalitní odborný článek o oboru jako takovém. Nezapomeňte, že podle autorského zákona je pouze na čtení:-)
26.8.2010 15:52
A na druhou stranu hlásíme, že jsou do výcviku zařazeni noví psi, takže kdo uvažujete o novém členu rodiny, neváhejte nás kontaktovat nejlépe e-mailem též!
11.4.2010 15:34
Konečně vloženo se zpožděním další video. Pokud Vás zajímá, jak vypadá kompletní program hiporehabilitace v podání U rozcestí, naleznete ho v článku Hledání ztracených vánoc!
1.10.2009 14:30
U rozcestí se přestěhovalo! Nová adresa: 54442 Choustníkovo Hradiště 114.
24.11.2008 20:54
Blíží se předání docvičené feny FCR Ayashee, dne 4.12.08 v Polici nad Metují. Srdečně Vás na něj zveme!
Náhodný obrázek
Předávání
Nové články
22.04.10 21:50
Zlatá...
Přihláška: Tímto se závazně přihlašuji/jeme na víkendový pobyt pro rodiny s dětmi...
18.03.10 13:12
Hana Grundmannová
Univerzita Hradec Králové - pedagogická fakulta učitelství pro 1.stupeň ZŠ + státní zkouška ze...
19.12.08 12:46
Putování se skřítkem...
Muzikoreportáž z MC MaMiNa: ... pozor, už je slabounce slyšet z dálky - zní trochu jako...
25.10.08 00:01
Co se vlastně skrývá...
Psi jsou předáváni klientům darem. Jsou plně hrazeni Vašimi sponzorskými příspěvky. Než je pes...
24.10.08 21:08
Ayashee Sunny Grimm
Ayashee Sunny Grimm byla slavnostně předána ve čtvrtek 4.12. od 14.30hod v Kolárově divadle v...
» U rozcestí » P-R program » Muzikoterapie » Hudba a zvířátka - připravený program

Hudba a zvířátka - připravený program

Hlavním motivem tohoto setkání byla hudba. Většina her a cvičení pak byla motivovaná pejsky a zvířátky, tak aby alespoň tématicky korespondovaly s programem, na který jsou klienti zvyklí.

Během lekce byla využívána receptivní a produktivní forma muzikoterapie. Byla využívána relaxační hudba, krátké emočně laděné znělky, dětské písně, etnická bubnová hudba a relaxační hudba Pro matku a dítě. Při cvičeních, kdy klienti naopak sami produkovali hudbu, byly nabídnuty nástroje jako buben, tamburína, dřívka, flétna, rolničky, etnická chřestidla,...

 

Cílem setkání bylo poznání se se skupinou ze strany terapeutky, navázání vztahu, poznání klientů. Dále pak zlepšení kvality života klientů formou relaxace, oddechu, možnosti katarze napětí. Kognitivně byly hry a cvičení zaměřeny na podporu a rozvoj učení nápodobou. Psychomotoricky bylo využito potenciálu manipulace s hudebními nástroji s důrazem na úchop.

Samotný program byl rozdělen na tři části: uvoňovací, edukační a relaxační.

V první části proběhlo seznámení s klienty, informace o tom, co bude následovat, stanovení bezpečných pravidel a uvolnění, lámání počátečních bariér – tohoto bylo dosahováno formou vzájemného představení, zpěvem společně tvořené písně s prvkem podpory jednotlivce skupinou, pohybovými aktivitami – sběr předmětů doprovázený různě zabarvenou hudbou, uvolňovací taneční rituál.

Během edukační části jsme zkoušeli komunikovat skrze hudbu – hledání a sbírání předmětů s nápovědou skupiny sdělovanou sílou hraného zvuku, čemuž předcházela lehčí varianta hry doprovázená slovně, rozvíjející orientaci v prostoru, pochopení nápovědy. Úchop předmětů byl procvičován v několika cvičeních s nástroji - poznávání a představení nástrojů, rozhovor skupin podpořený nástroji. Na závěr této části zkusili klienti vytvořit spontáně skupinový tanec během hudby s vystoupením a předvedením druhé skupině.

Relaxační část byla zaměřena na posílení vztahu dítě – maminka, odpočinek, navození bezpečného prostředí pro dítě. Relaxaxe byla doprovázena slovem a hudbou Pro matku a dítě, typickou respektováním rytmu lidského tepu, navozující pocit bezpečí, připomínající zvuky, které dítě slyší v děloze matky.

Následovalo rozloučení, poslední společná píseň tématicky orientovaná na zhodnocení, připomenutí toho, co jsme prožili.

Publikováno: 3.2.08 15:41 | Autor: Milada Macháčková | Kategorie: Muzikoterapie