Novinky
Novinky
4.2.2011 11:24
Do sekce canisterapie je vložen nový velice kvalitní odborný článek o oboru jako takovém. Nezapomeňte, že podle autorského zákona je pouze na čtení:-)
26.8.2010 15:52
A na druhou stranu hlásíme, že jsou do výcviku zařazeni noví psi, takže kdo uvažujete o novém členu rodiny, neváhejte nás kontaktovat nejlépe e-mailem též!
11.4.2010 15:34
Konečně vloženo se zpožděním další video. Pokud Vás zajímá, jak vypadá kompletní program hiporehabilitace v podání U rozcestí, naleznete ho v článku Hledání ztracených vánoc!
1.10.2009 14:30
U rozcestí se přestěhovalo! Nová adresa: 54442 Choustníkovo Hradiště 114.
24.11.2008 20:54
Blíží se předání docvičené feny FCR Ayashee, dne 4.12.08 v Polici nad Metují. Srdečně Vás na něj zveme!
Náhodný obrázek
Copak je to za zvířátko? Pejsek!:-))
Nové články
22.04.10 21:50
Zlatá...
Přihláška: Tímto se závazně přihlašuji/jeme na víkendový pobyt pro rodiny s dětmi...
18.03.10 13:12
Hana Grundmannová
Univerzita Hradec Králové - pedagogická fakulta učitelství pro 1.stupeň ZŠ + státní zkouška ze...
19.12.08 12:46
Putování se skřítkem...
Muzikoreportáž z MC MaMiNa: ... pozor, už je slabounce slyšet z dálky - zní trochu jako...
25.10.08 00:01
Co se vlastně skrývá...
Psi jsou předáváni klientům darem. Jsou plně hrazeni Vašimi sponzorskými příspěvky. Než je pes...
24.10.08 21:08
Ayashee Sunny Grimm
Ayashee Sunny Grimm byla slavnostně předána ve čtvrtek 4.12. od 14.30hod v Kolárově divadle v...
» U rozcestí » Canisterapie » Předaní psi profesionálové » Alan ze Štěnkovského lesa

Alan ze Štěnkovského lesa

Canisterapie USP Čtyřlístek v Markoušovicích - Poslouchá mě velký černý pes, to jsem šikula:-)

Pes je připravený speciálně pro klientku se spastickou kvadruparetickou formou dětské mozkové obrny. Již proběhlo slavnostní předávání v MC MaMiNa v Polici nad Metují 18. října ve 14 hod.
Děkujeme firme KSK Bono za zajištění krmení pro Alánka granulemi své nové prémiové řady!

Alan byl předán ještě před založením U rozcestí, o.s., prostřednictvím o.s. Psi pro život. Byl plně hrazen (cca 130tis.) manželi Macháčkovými - www.machackovi.cz


Bono darovalo Alánkovi krmivo! Děkujeme!

Bono krmí už víc než rok Alánka!  

Veronika je 14-letá slečna s diagnozou spastická kvadruparetická forma DMO. Pravidelně dochází na canisterapii, která se u ní velmi osvědčila. S Verunkou se snažíme využít celého potenciálu psa. Z vozíku krmí, s vydatnou pomocí hází míčky různého materiálu a velikosti, střídavě oběma rukama a vše doprovází hlasitým smíchem.
Verunka částečně komunikuje, vzhledem k míře postižení je intelekt na dobré úrovni. Řekne si, co jí vyhovuje nebo vadí,snaží se i krátce povídat. Na polohování reaguje výborně, pejsky hladí, povídá jim a pří tom dochází k povolení spasmů (křečí) nohou i rukou.  

Alánek je pes narozen v chovatelské stanici Ze Štěnkovského lesa (www.machackovi.cz, vrh A). Klienti, pro které je připravován, docházeli se svojí dcerkou na canisterapii a poté začali sami uvažovat nad tím, že by řekli "ano" na psa terapeuta. Aby se mohli zodpovědněji rozhodnout, využili možnosti zapůjčení Aisinky na víkend.

Verunka  Verunka

Verunka je klient s kvadruparetickou formou DMO. Alan bude sloužit hlavně jako "pomůcka" při polohování, což je podpůrná rehabilitační technika, při které je Verunka pokládána na bok na ležícího Alánka. Pozice je možné měnit a tato rehabilitační forma přináší uvolnění spasmů, mnoho zajímavých psycho-fyzických stimulů a navození příjemných pocitů z teplého psího tělíčka a blízkého kontaktu.
Alan bude samozřejmě také Verunčiným stálým společníkem, který jí bude zpříjemňovat volné chvilky a přinese radost i ostatním členům rodiny. Pes rozbíjí zavedené stereotypy, přináší uklidnění a navozuje harmonii. Časté procházky mají pozitivní dopad na všechny členy rodiny a přítomnost psa rozptyluje soustředění se na pouze na nejslabšího člena, kterým je dítě se speciálními potřebami.

Pes má již dokončený výcvik. Jednou týdně jsme dojížděli za klienty a seznamovali je se základními kynologickými otázkami, poté se přešlo do "secvičovací" fáze z prostředí bytu ven na ulici a do okolních lesů. Rodičům je vysvětlena správná povelová technika a pomalu si s Alánkem zkoušejí pracovat sami. Postupně zkoušíme situace, které by je mohli se psem potkat a pomáháme jim je správně zvládnout. Učí se mít Alánka 100% pod kontrolou kdekoliv a kdykoliv, zavolat ho od psů, od srnek a kočiček.
Rodina vlastní zakrslého králíčka, který běhá volně po bytě:-), takže trénujeme i tohle.

Během secičování pokračoval Alan v upevňování poslušnosti. Naši fyzioterapeutku Markétku jsme zneužili na nácvik práce u vozíku.

Alánek a nácvik na vozík


Slavnostní předávání slavnostní předávání v MC MaMiNa v Polici nad Metují 18. října.

V jednu hodinu bylo mateřské centrum již naplněno téměř k prasknutí. Pozvání neodmítl nikdo, uvítali jsme i pana starostu s paní zástupkyní, odchytávali nás novináři a rozhlas. Byli z toho mírně nešťastní, protože jsme všichni pilně trénovali proslov (což se v závěru ukázalo stejně jako zbytečné:-)) a díky nervozitě se jakýkoliv rozhovor zdál jako nadlidský výkon...

Slavnostní předávání Alánka, trénink proslovu:-) Slavnostní předávání Alánka, pohoštění Slavnostní předávání Alánka, Hofmanovi trénují proslov:-)


 
Ale už to začalo. Jitka Klímová nás seznámila s MaMiNou a jejím cílem, my s kolegyní Michaelou Kuchtovou jsme představili naši práci a Alánka.

Poté se ujaly slova kolegyně z vedení sdružení, které přijely až z Prahy, paní Drvotová, Hlaváčková a paní Jandová, a krátce představily sdružení  Psi pro život obecně.
 A pak přišel "zlatý hřeb večera":-) Hofmanovi, budoucí noví páníci Alánka sdělili přítomným své zážitky a dojmy z výcviku a všichni jsme se navzájem obdarovali květinami. My jsme děkovali paní Klímové za možnost práce v Mamině  a za výborné podmínky, které nám zde připravuje a díky kterým můžeme odvést kvalitní práci.

 
 Slavnostní předávání Alánka, poděkování sponzorovi Slavnostní předávání Alánka, informační nástěnka Slavnostní předávání Alánka, už to bude Alánku, vydrž:-)


 
Samozřejmě se nezapomnělo poděkovat sponzorovi, který hradí již druhým rokem canisterapii pro klienty z Police a okolí, firmu Skrblíkův ráj a která zakoupila Alánkovi jako dárek nový pelíšek. Verunčini spolužáci pro ni připravili veliké přání, aby byli s Alánkem spokojeni, my s kolegyní jsme dostali nádherné květiny a krásné poděkování, za které velice děkujeme, a Alánek byl symbolicky předán.
Poslední foto, poděkování a hurá, zvládli jsme to!


 
Slavnostní předávání Alánka, média Slavnostní předávání Alánka, a je to za námi:-)


 
Po předání jsme ještě v centru několik hodin povídali, pro všechny byla připravena informační nástěnka o naší práci a canisterapii obecně a samozřejmě pohoštění.
Moc děkujeme maminkám, které přispěly svým kulinářským uměním a se vším nám pomohly.

Tak, krátká zprávička je hotová. Byl to opravdu krásný zážitek plný emocí, díky kterému si člověk znovu a znovu uvědomuje smysl své práce...
Děkujeme:
Bono darovalo Alánkovi krmivo! Děkujeme!Bono darovalo Alánkovi krmivo!Bono darovalo Alánkovi krmivo! Děkujeme!

KSK Bono - krmení Alánka granulemi své nové prémiové řady www.kskbono.cz
Skrblíkův ráj - nový krásný pelíšek

MC MaMiNa - 15kg prémiovek do začátku www.mcmamina.cz

sl. Kuchtová - vodítka a postroj Alánkovi na míru

p.í. Zuzana Kubečková - velký dík za krásné články o našich psech a naší práci a pomoc se sháněním sponzorských darů prostřednictvím tisku
Publikováno: 24.10.08 20:58 | Autor: Milada Macháčková | Kategorie: Předaní psi profesionálové
| Připojená galerie: Canisterapie (CT)